TVLKEK
KOOLITUSLUBA nr 3801HTM, 4705HTM
 

 

Meie kool asub Tallinna vanalinna vanaaegses hoones nimega „Kibuvitsa loss”, mille ehitas 1685.aastal inglise hansakaupmees Thomas Greenfield. Täpsema info saamiseks vaadake „Aadress”.

 

Hoone fuajees on avatud püsinäitus õpilaste töödest – portreed, natüürmordid, Tallinna vaated ning loomadest ja lindudest kunstipraktikal ja –laagris tehtud visandid. Täpsema info leiate alajaotuses “Õpilastööd”.

Kooli õppekavas on joonistamine,

maalimine, kompositsioon, modelleerimise

alused, arvutigraafika, puugravüür, linogravüür, tekstiilikunst ja teised ained. 2005. aastast on laste kunstikooli sisse viidud ka kursus arhitektuuri ja moedisaini alustest – need ained aitavad õpilastel saada parema ettekujutuse kunstniku-kujundaja tööst. Õppimise käigus antavad ülesannete teemad (mänguplats, laste kohvik, oma tuba, hoov, muinasjutulised kostüümid, kostüüm (kleit), mis sobib sinu muusikamaitsega) on õpilaste jaoks huvitavad ning kutsuvad aktiivselt kaasa lööma. Kursuse lõpus toimub tööde teostamine ja esitamine. Täpsema info saamiseks vaadake “Õpilastööd”.

Kunstikooli edukalt lõpetanud õpilased võetakse vastu disaini teisele kursusele.

 

Disaini kursuste õppekava on ette nähtud antud ala tulevastele asjatundjatele baasteadmiste andmiseks. Programmis on nii loengud kui ka praktilised ülesanded. Täpsema info saamiseks vaadake “Koolitus”.

 

Gümnaasiumi lõpetavad ja kõrgkooli astumiseks valmistuvad õpilased saavad kursustel ettekujutuse oma tulevastest erialaainetest ning samuti hea ettevalmistuse sisseastumiseksamite sooritamiseks ja ülikooli astumiseks.

 

Meie kool võtab aktiivselt osa nii linna, üleriigilistest  kui ka rahvusvahelistest konkurssidest. Täpsema info saamiseks vaadake “Konkurssides osalemine”.

 

Igal aastal toimub koolis ka laager 5-10-aastaste laste jaoks, kus töö vaheldub lõbusate mängudega. Loomingulaagri programmi kuuluvad ekskursioonid muuseumitesse, Botaanikaaia, Loomaaia, Pirita kloostri ja Rocca al Mare vabaõhumuuseumi külastus, samuti Tallinna legendide ja ajalooga tutvumine. Natuurist tehtud visanditest tehakse kompositsioonitöid. Täpsema info saamiseks vaadake “Fotoalbum”

 

Me kutsume kõiki, kellele meeldib joonistada, meie kooli!

 

Vitali Gretsi,

direktor.

eXTReMe Tracker